Стойка Кръстева на финал

04.08.2021

Стойка Кръстева се наложи убедително над японката Цукими Намики на полуфинал в кат. 52 кг и стана първата ни представителка на финал в женския бокс от 25 години.

Първият рунд българката спечели с 4-1 съдийски гласа. Във втория всички рефери край ринга дадоха предимство във фишовете си на 35-годишната добричлийка. И в третия Кръстева беше по-добрата и спечели с 5-0 гласа.

На финала българката ще се боксира с Бусе Чакъроглу от Турция на 7 август от 8:15 часа. Стойка разчите на треньора и Борислав Георгиев да проучи идеално съперничката и да изготви отново успешна стратегия.

До момента боксьорката ни има една победа над Чакъроглу и една загуба.

Трети медал в колекцията на страната ни осигури Тайбе Юсеин, която спечели бронзов медал в категория до 62 кг. 30-годишната боркиня се наложи над Любов Овчарова само за 56 секунди на тепиха, като я победи с технически туш.