Avrupadan son dört bilet için elemeler başladı

15.11.2013

Dunya şampionasına gitmek için Avrupada elemelere kalan takımlar ilk maçlarını oynadılar.Evsahiblerinden üçü kendilerine yavantajlı skoru buldular, Yunanistan:Romanya 3:1, Portekiz tek golle İsveçi devirdi, Ukrayna da Fransa karşısında galibiyet aldı.Dördüncü maç i se İzlanda ile Hırvatistan arasıda golsüz berabere bitti.

 

Balkan derbisinde Yunanistan Kostas Mitroğlunun (14,67 dak) ve Dimitris Salpingadis (21 dak) golleriyle Romanya karşısında galip geldi.Romenler ise Bogdan Stankunun ayandan bir gol buldu,bu gol romenlerin ümidini devam etmesini sağladı.

 

Portekizliler kendi sahasinda 82 dakikada Kristiyano Ronaldonun attığı kafa golüyle çok değerli bir galibiyet aldılar,aynı zamanda bu Ronaldonun 21 golü milli takim için,oynanan 11 maç sonrası.

 

Kiev olempiyad stadında Ukrayda galibiyeti geldi,goller Roman Zozurlya dak.61 ve Andrey Yarmalenko penaltıdan dak.82. Maçın uzatma dakikalarında türk hakem her iki takıma da birer kırmızı kart çıkardı.Fransızlar Dunya kupasına katılamama gibi karşı karşıya kaldılar,önceden 17 kasım 1993 senesinde olduğu gibi, bizim milli takim ise en iyi sıralamasını almıştı. Ukrayna atak futbolu ile, çok iyi bir izlenim bıraktı 11 maç sonrası 30 gol buldular.

Rivva.info



Yorum