Шест златни медала във второ ниво на Европейското по лека атлетика

14.08.2019

България спечели шест златни медала на Европейското отборно първенство по лека атлетика във Вараждин, Хърватия. Отборът ни по лека атлетика е шести с 297 точки и запази мястото си във второ ниво. Първи е отбора на Естония, който отива при елита, а домакините и Литва събраха по 306 точки.

Ивет Лалова-Кольо спечели златния медал в състезанието на 100 с 11,51 секунди, а дистанцията на  200 метра отново премина първа с 22,99. Мирела Демирева спечели скока на височина, след като година по-рано стана втора на индивидуалното в Берлин с 194 см. Радослава Мавродиева записа 17.34 м в единствения си успешен опит в състезанието по тласкане на гюле.

Габриела Петрова спечели троен скок с 14,14 меткра, като четири години по-рано постигна 14,52 а Тихомир Иванов спечели скока на височина при мъжете с 224 см.

Нашите спортисти спечелиха и два сребърни и четири бронзови медала.