Реал за трета поредна година вдигна купата на Шампионска лига

27.05.2018

Трета поредна година испанският гранд Реал Мадрид вдигна купата на шампионската лига. На финала в Киев отборът на Зинедин Зидан победи Ливърпул с 3:1 и спечели седми пореден финал на турнира. Френстият наставник също остава в историята като единственият треньор спечелил шампионстата лига три поредни години. Карло Анчелоти е вдигал купата два пъти като наставник на Милан и веднъж отново с белия балет.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, но Реал получиха превъзходство с излизането на звездата на Ливърпул Мохамед Салах след контузия. Вторите четиридесет и пет минути бяха изпълнени с динамичен футбол, като головата статистика откри Бензема, след наивна грешка на вратаря на Ливърпул Лорис Кариус в 51-вата минута. Немският страж улови топката и побърза да я вкара в игра, но Карим Бензема протегна крак и без усилия отбеляза първия гол.

Ливърпул успя да изравни четири минути по-късно, като след корнер Деян Ловрен игра с глава, а Навес направи добавка за да мушне кълбото зад вратаря Кейлор Навес.

В 61-вата минута Зидан пусна в игра Гарет Бейл, който само три минути по-късно реализира с красива задна ножица.

Уелският национал оформи и крайният резултат след далечен плътен шут, който мина през рацете на неубедитления страж Лорис Кариус.

На пренсконференцията след мача Зидан заяви, че не е сигурен за оставането на Бейл в Реал и за следващия сезон, тъй като британецът е недоволен от малкото игрово време което получава на терена, но е уверен че звездата на кралския клуб Роналдо ще продължи договора си. "Пред този отбор няма граници" заяви френския наставник.

Бейл пропусна и квалификационния цикъл на Уелс за световното, което е и основната причина за отпадането на четвъртие в Европа.

Това бе и рекордна пета титла на Роналдо, който спечели Шампионската лига и през 2008 с Манчесетер Юнайтед.