Гришо на четвъртфинала в Барселона

26.04.2018

Григор Димитров се класира на четвъртфинала на турнира от категория ATP 500 в Барселона. Българинът победи тунизиеца Малек Джазири със 7:5, 3:6, 7:6 в драматичен мач, продължил 2 часа и 50 минути.

Хасковлията реализира 109 точки срещу 108 на Джазири. Димитров реализира само 7 пробира от 13 възможни и направи 49 непредизвикани грешки. Димитров изоставаше в резултата почти през цялото време и спечели след грешки на Джазири в решителния тайбрек.

След трудната победа Димитров взе реванш след загубата си от преди два месеца в първия кръг на турнира в Дубай, на който Джазири го отстрани с 6:4, 5:7, 4:6.

На четвъртфинала българинът ще срещне испанеца Паоло Буста. При победа Григор Димитровр който е пети в класацията в мъжкия тенис ще измести Чилич от четвъртата позиция.