Гришо на полуфинал в Мелбърн

25.01.2017

Григор Димитров победи Давид Гофен на четвъртфинала на Аустрелиън оупън в мач продължил два часа и дванадесет минути. Гришо не даде сет на белгиеца и взе мача с 6:3 6:2 6:4.

Това е втория полуфинал на хасковлията на турнири от големия шлем, където ще срещне Рафаел Надал. Испанъцът победи Милош Раонич с 6:4 7:6 6:4.

Последният двубой между двамата, в Пекин миналата година, бе спечелен от Димитров, което е и единствената му победа в осемте им сблъсака. На турнира в Мелбърн през 2014 Надал отстрани Гришо на четвъртфинала след 3:6 7:6 7:6 6:2. Миналата година хасковлията бе отстранен на четвъртфинала от Мъри.

Вторият полуфинал ще изпрати един от двамата швейцарци Федерер или Вавринка да спори за трофея. Роджер Федерер спечели миналогодишния турнир в Бризбейн, като на полуфинала отстрани Гришо, който успя да вдигне трофея тази година.

Миналогодишните финалисти в Мелбърн Мъри и Джокович, които са съответно и първи и втори в класацията на мъжкия тенис отпаднаха от турнира. Защитаващата титлата при жените Серена Уилямс ще играе на полуфинала с хърватката Лючич-Барони, а във втория полуфинал ще играе сестра й.

С победите си до момента Димитров ще се придвижи с три места в класацията на АТР, до 12-та позиция.